این روزها هرکسی سعی می‌کنه به سبک خودش و باتوجه به برنامه‌ها یا بی‌برنامگی‌های خودش از اپلیکیشن‌ها و ابزار دیجیتال استفاده کنه. یکی از برنامه‌هایی هم که من به صورت نامنظم پیش می‌برم یادگیری زبان انگلیسیه. بعد از ماه‌ها دوره‌ی 504 رو با استفاده از اپلیکیشن memrise تموم کردم و گفتم چند خطی در مورد این اپلیکیشن بنویسم. البته برنامه‌ی معروفی هست و سال 2017 هم به عنوان یکی از اپلیکیشن‌های برتر google play انتخاب شده و احتمالا باهاش ناآشنا نیستید. 
تمرکز برنامه روی یادگیری زبان‌های خارجیه ولی دوره‌های آموزشی دیگه‌ای هم داره، مثلا من علاوه بر زبان‌های خارجی از یه دوره‌ی یادگیری جدول تناوبی و صورت‌های فلکی هم استفاده کردم که متاسفانه نیمه کاره موند. البته مدتیه اپلیکیشن memrise فقط بعضی از دوره‌های آموزشی رو نشون می‌ده و برای دیدن تمام دوره‌ها باید از سایت استفاده کرد و بعد از شروع، دوره توی اپلیکیشن گوشی اضافه می‌شه. 
هر دوره‌ی زبان 7 بخش داره که 3تای اون یعنی learn new words و classic
review و speed review برای همه فعاله، 2 بخش difficult words و listening skills در صورت پرداخت هزینه و ارتقای اکانت فعال می‌شه، 2 بخش pronunciation و learn with locals هم فقط توی بعضی از دوره‌ها فعاله. 
یادگیری و مرور کلمات امتیاز داره و این امکان وجود داره که کاربر امتیاز هفتگی، ماهانه و کلی خودش رو با بقیه‌ی کاربران همون دوره مقایسه کنه.